برگزاری چهارمین جلسه کارگروه طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی در بابل
1397/09/08
دسته: اخبار

به گزارش روابط عمومی آموزش فنی وحرفه ای شهید باهنر بابل ،چهارمین جلسه کارگروه طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی با حضور زاهندپاشا معاون برنامه ریزی و اداری مالی  فرمانداری شهرستان بابل و رئیس مرکزشهید باهنر بابل و همچنین روسا و نمایندگان محترم ادارات: تامين اجتماعي ، تعاون ،کارورفاه اجتماعي ،اتاق اصناف ،میراث فرهنگی سازمان صنعت معدن وتجارت  در اطاق معاون فرماندار تشکیل گردید.

زاهدپاشا معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری گفت: یکی از مهمترین نیازهای اصلی و اساسی جوانان کشور در شرایط کنونی اشتغال است، ضرورت دارد همگان برای ایجاد بستر اشتغال مولد و پایدار مطابق با فناورری های روز با هدف تثبیت مشاغل موجود در جامعه تلاش مضاعف نمایند. وی در خصوص اجرای این  طرح هم افزود: در طرح مهارت آموزی، متقاضیان در کنار مربی دوره آموزش مهارتی را به مدت حداقل زمان استاندارد آموزشی سپری می‌کند و پس ازآشنایی با محیط کسب و کسب تجربه برای ورود به عرصه اشتغال و کارآفرینی آماده می شود. وی تصریح کرد: اجرای کامل و دقیق این طرح، همکاری دستگاههای عضو را می طلبد.

در این جلسه تقی قبادی رئیس مرکزشهید باهنر بابل ، بیان نمود که در طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی متقاضی در کنار استاد کار (مربی) ، دوره آموزشی مهارتی را به مدت حداقل طول استاندارد آموزشی و حداکثر یک سال سپری ، و با محیط کسب و کار نیز آشنا و کسب تجربه می‌نمايد و ضمن خودباوری برای ورود به عرصه اشتغال و کارآفرینی آماده می‌شود .

قبادی اضافه نمود: حفظ و پایداری مشاغل سنتی و بومی به ویژه در صنایع دستی، کمک به بنگاه‌های فعال به منظور شناسایی و جذب نیروی کار مستعد و توانمند، کاهش هزینه‌های جذب و به کارگیری نیروی‌های فاقد مهارت با استفاده از ظرفیت و توان آموزشی بنگاه‌های اقتصادی از دیگر مزایای این طرح است.

در اين جلسه به بررسي میزان عملکرد دستگاهها و تحقق تعهد ادارات  پرداخته شد در اين راستا 60 درصد از تعهد اعلام شده محقق گردیدو ما بقی ظرف چند هفته آینده اجرایی خواهد شد .

گفتنی است، سپس اعضای کارگروه ، به بیان دید گاهها و پیشنهادات، خود در خصوص نحوه اجرای طرح پرداخته وآمادگی خود را برای همکاری  ارائه  نمودند.

» بازدید امروز: 535
» بازدید دیروز: 0
» افراد آنلاین: 21
» بازدید کل: 535