حضور مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان مازندران در مرکز شهید باهنربابل
1397/01/18
دسته: اخبار

به گزارش روابط عمومی مرکز شهید باهنر بابل - حسین درویشی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران در جمع صمیمی کارکنان و مربیان مرکز گفتند : امروزه یکی از معضلات عمده جامعه ما روند فراینده فارغ التحصیلان فاقد مهارت در رشته های بدون مزیت، فاقد توجیه و نامشخص بودن آتیه شغلی آنان است. تعداد قابل توجهی از فارغ التحصیلان فاقد مهارت در آینده نزدیک بایستی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای به کسب مهارت بپردازند و فضاهای مذکور برای توسعه مهارت آموزی مورد نیاز مرکز آموزش فنی و‌حرفه ای شهرستان می باشد.

وی گفت: یکی از اصلی ترین اولویتهای ما برای برون رفت از وضعیت بیکاری، توسعه آموزشهای فنی و ‌حرفه ای، رونق کارآفرینی و اشتغال زایی است،

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران  در این بازدید میدانی در نشستی صمیمی با استماع نظرات کارکنان خدوم مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان در خصوص مشکلات و موانع آموزشی و شخصی با آنان به تبادل نظر پرداخت و تأکید کرد: با توجه به دستور ریاست محترم سازمان برای کاهش مشکلات و موانع کاری همکاران و‌ توسعه مهارت، در حدود اختیارات و با تمام توان اقدام خواهد شد.

وی اظهار داشت: دوره هایی در مرکز فنی و حرفه ای باید آموزش داده شود که خروجی آن در اشتغال شهرستان قابل لمس باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: در شهرستان بابل ، حتما لازم است حرفه ها و رشته هایی در برنامه آموزشی مرکز گنجانده و اجرا شود که براساس مزیت های نسبی بوده، بتواند در بهبود زندگی مردم مؤثر باشد، بدین معنی که یا به افزایش کیفیت زندگی یا افزایش سطح درآمد خانوارها کمک کند و یا به کاهش در هزینه ی معیشت آنان منجر شود.

همچنین لازم است: رشته های غیر ضروری و اشباع شده که فاقد توجیه اقتصادی و اشتغالزایی برای مردم است و عمدتا با کپی برداری از مناطق دیگر و با چشم و هم چشمی ایجاد شده است نیز حذف و برای رونق بخش غیر دولتی در شهرستان تلاش بیشتری شود.

» بازدید امروز: 6069
» بازدید دیروز: 7851
» افراد آنلاین: 17
» بازدید کل: 20302