دومین مرکز مهارت آموزی ومشاوره شغلی شهرستان بابل به همت مرکزشهیدباهنر دردانشگاه طبری افتتاح شد
1398/05/09
دسته: اخبار

دکتر برنجیان دراین نشست  طی سخنانی اظهار کرد: اگرچه ماموریت اصلی دانشگاه‌ها آموزش و پژوهش است، اما با توجه به فضای کنونی جامعه مسئولیت جدیدی با عنوان رسالت اجتماعی به وظایف دانشگاه‌ها اضافه شده است.

وی افزود: یکی از رسالت‌های دانشگاه‌ها رصد دانش آموختگان و فارغ التحصیلان است و این ارتباط هم به نفع دانشگاه و هم برای فارغ التحصیلان مفید است.

ایشان گفتند : این دانشگاه علاوه بر رشته های تحصیلی 60 حرفه دیگررا دراستای آموزش های اجتماعی و شغلی به متقاضیان می دهد و بدین منظور با افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در این دانشگاه گامی در همین راستا بر میداریم

درادامه مدیرکل فنی و حرفه ای استان مازندران نیز در مراسم راه اندازی مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه طبری گفت: مهارت آموزی باید به یک گفتمان در کشور تبدیل شود .

وی افزود: استراتژی های سازمان فنی و حرفه ای با مولفه های دانشگاه های نسل جدید کاملاً منطبق است و از این رو سازمان فنی و حرفه ای از ایجاد چنین مراکزی در دانشگاهها استقبال می کند .

درویشی  این اقدام را گامی مثبت در راستای کاهش بیکاری بعد از فارغالتحصیلی دانشجویان دانست  و خاطرنشان کرد: مرکز مدیریت مهارت آموزشی و مشاوره شغلی با مجوز اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مازندران ، به‌منظور تأمین نیاز کشور به منابع انسانی کارآمد با تجارب فنی، مهارتی و حرفه‌ای در این واحد دانشگاهی تأسیس شد تا از این طریق، بسترهای اشتغال مولد برای دانش‌آموختگان رشته‌های مختلف دانشگاهی فراهم شود.

» بازدید امروز: 15768
» بازدید دیروز: 0
» افراد آنلاین: 25
» بازدید کل: 15768