در جلسه رئیس مرکز شهید باهنر و رئیس اداره کار ، تعاون و رفاه شهرستان بابل اتفاق افتاد :
1397/01/28
دسته: اخبار

تقی قبادی رئیس مرکز شهید باهنر بابل ، هدایت آموزش های فنی و حرفه ای به سمت فناوری های نوین را ضروری دانست و گفت: تقویت این امر گامی به سوی تولید ملی است که در این راستا باید خلاقیت، نوآوری و فن ورز بودن را در بین جوانان و نوجوانان زنده کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بابل تقی قبادی در جلسه با حضور عابدی رئیس اداره کار ، تعاون و اجتماعی شهرستان بابل ، رستمی و علیزاده روسای کاریابی های شهرستان بابل با  تاکید بر رویکرد رشد مهارت آموزی در ارتقا سطح اشتغال و اهمیت آموزش های مهارتی در اشتغال زایی گفت: این مهم وظیفه و مسئولیت ما را در سال جاری بیشتر می کند.

عابدی رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان بابل در این جلسه توضیحاتی در مورد ماده 6 قانون آیین نامه بیمه بیکاری ، سامانه کارا و ماده 12 ساماندهی مشاغل خانگی توضیحاتی را ایفاد نمودند .

ایشان : آموزش در خصوص صادرات را جزء آموزش های نوین برشمردند و خواستند در این خصوص فنی و حرفه ای بستری مناسب فراهم نماید .

در ادامه علیزاده و رستمی روسای مرکز کاریابی شهرستان بابل ضمن تشکر و قدردانی از زحمات این مرکز  در این خصوص گفتند : آموزش ، فروش و بازار یابی از جمله مشاغل نوینی در شهرستان هستند که مورد توجه صنوف قرار گرفته است . البته رشته هایی مانند حسابداری برق نقاشی و درودگری  را از حرفه های برشمردند که همیشه مورد توجه در امر کاریابی ها بوده است .

سپس رئیس مرکز شهید باهنر بابل ، تصریح کرد: باید بازاریابی را به حوزه های آموزشی انتقال دهیم و با جدی گرفتن این موضوع مهم، رویکرد بازار محوری را در مراکز و آموزشگاه های آزاد وارد کنیم

وی با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالي) اظهار کرد: حمایت از کالای ایرانی به این معناست که تمام فعالیت‌های مربوط به فرآوری و تولید کالای ایرانی مورد حمایت قرار بگیرد و قطعاً مهارت نیروی کار یکی از عوامل اصلی است و  انتظار می‌رود مهارت نیروی کار به ‌عنوان یکی از عوامل تاثیرگذار بر ارتقاي توانمندی افراد جویای کار باشد.

توسعه و ترویج آموزش های مهارتی با رویکرد مهارت آموزی در محیط واقعی کار به عنوان یک راهکار مهم در مسیر اشتغالزایی از مهمترین مسائلی بود که در این جلسه مورد تاکید قرارگرفت.

» بازدید امروز: 12137
» بازدید دیروز: 11735
» افراد آنلاین: 30
» بازدید کل: 23872